Jeg tok amfetamin og nå en dag etter på er jeg fortsatt kvalm

Jeg tok amfetamin , ca 80mg og nå en dag etter på er jeg fortsatt kvalm og kan ikke stå nesten uten og holde på og kollapse, igår besvimte jeg vær gang jeg sto, når stopper dette?

kvinne/jente |
17 år |
oslo

  Rusinfo svarer:

Dette bør gå temmelig raskt over av seg selv. Hvis du har spist og sovet lite, er det trolig grunnen til at du føler deg dårlig og svimmel. Når du får spist og sovet, bør det bli mye bedre.

Hvis du er bekymret for tilstanden, eller føler at det ikke blir bedre, bør du vurdere å få hjelp av helsepersonell. Da kan du begynne med å ringe Giftinformasjonen eller Legevakt på 116117. Du kan også ta kontakt med din egen lege dersom du er bekymret.

Var du fornøyd med svaret? Gi oss tilbakemelding her!

Send inn spørsmål

Personlig kodeord Finn tilbake til ditt spørsmål ved å lage et kodeord du senere kan søke med. NB! RUSinfo er en anonym tjeneste. Unngå å oppgi personopplysninger i ditt kodeord. Du får svar så fort som mulig, innen en uke.
NB! Dersom ditt spørsmål gjelder vanlig bruk av medisiner, må vi dessverre be deg ta opp dette med lege eller annet helsepersonell. Det blir en type rådgivning vi ikke kan gi.

Send inn spørsmål

Personlig kodeord Finn tilbake til ditt spørsmål ved å lage et kodeord du senere kan søke med. NB! RUSinfo er en anonym tjeneste. Unngå å oppgi personopplysninger i ditt kodeord. Du får svar så fort som mulig, innen en uke.
NB! Dersom ditt spørsmål gjelder vanlig bruk av medisiner, må vi dessverre be deg ta opp dette med lege eller annet helsepersonell. Det blir en type rådgivning vi ikke kan gi.

fant du ikke det du lette etter?

Personlig kodeord Finn tilbake til ditt spørsmål ved å lage et kodeord du senere kan søke med. NB! RUSinfo er en anonym tjeneste. Unngå å oppgi personopplysninger i ditt kodeord. Du får svar så fort som mulig, innen en uke.
NB! Dersom ditt spørsmål gjelder vanlig bruk av medisiner, må vi dessverre be deg ta opp dette med lege eller annet helsepersonell. Det blir en type rådgivning vi ikke kan gi.