Går fast på Apodorm, kan jeg ta det sammen med adhd medisin?

Hei. Blir utredet for adhd nå og begynner på medisin etterhvert.
Går fast på Apodorm, kan jeg ta det sammen med adhd medisin ?

kvinne/jente |
44 år |
trøndelag

  Rusinfo svarer:

Du skriver at du er under utredning, og vi anbefaler at du spør din lege om dette. Vi er ikke helsepersonell og kan derfor ikke gi sikre råd om medisinering, men vil svare så godt vi kan.

Disse medisinene har ulike effekter, og det er mulig at de vil påvirke hverandre. Det er ikke sikkert dette er farlig, men det kan f.eks. føre til at du ikke får like god virkning. Dette bør du snakke om med helsepersonell som kjenner din situasjon og har fagkompetanse til å vurdere slikt.

Om din lege eller psykiater anser det som forsvarlig å kombinere disse medisinene, er nok alt i orden.

 

Var du fornøyd med svaret? Gi oss tilbakemelding her!

Send inn spørsmål

Personlig kodeord Finn tilbake til ditt spørsmål ved å lage et kodeord du senere kan søke med. NB! RUSinfo er en anonym tjeneste. Unngå å oppgi personopplysninger i ditt kodeord. Du får svar så fort som mulig, innen en uke.
NB! Dersom ditt spørsmål gjelder vanlig bruk av medisiner, må vi dessverre be deg ta opp dette med lege eller annet helsepersonell. Det blir en type rådgivning vi ikke kan gi.

Send inn spørsmål

Personlig kodeord Finn tilbake til ditt spørsmål ved å lage et kodeord du senere kan søke med. NB! RUSinfo er en anonym tjeneste. Unngå å oppgi personopplysninger i ditt kodeord. Du får svar så fort som mulig, innen en uke.
NB! Dersom ditt spørsmål gjelder vanlig bruk av medisiner, må vi dessverre be deg ta opp dette med lege eller annet helsepersonell. Det blir en type rådgivning vi ikke kan gi.

fant du ikke det du lette etter?

Personlig kodeord Finn tilbake til ditt spørsmål ved å lage et kodeord du senere kan søke med. NB! RUSinfo er en anonym tjeneste. Unngå å oppgi personopplysninger i ditt kodeord. Du får svar så fort som mulig, innen en uke.
NB! Dersom ditt spørsmål gjelder vanlig bruk av medisiner, må vi dessverre be deg ta opp dette med lege eller annet helsepersonell. Det blir en type rådgivning vi ikke kan gi.