Ved inntak av buprenorfin oppstår det en veldig ubehagelig kvalme

Ved inntak av buprenorfin opp står det en veldig ubehagelig kvalme , årsak?

(Spørsmålet er anonymisert av Red.)

mann/gutt |
65 år |
viken

  Rusinfo svarer:

Døsighet, svimmelhet, svetting, munntørrhet og kvalme er de vanligste bivirkningene på mange opioider, også buprenorfin. Det handler om liten tilvenning, at man ikke er vant til stoffet (eller medisinen, hvis man bruker det som medisin). Det kan også ha sammenheng med for store doser.

Hvis du får buprenorfin gjennom lege / LAR eller lignende, bør du ta det opp med dem og ev. justere dosene noe. Ofte er slik kvalme mest uttalt i begynnelsen av behandlingen.

Hvis du bruker buprenorfin som rekreasjon / rus, blir rådet rett og slett å begrense dosene noe, da det vil gi mindre uttalte bivirkninger.

Les gjerne vår artikkel under om buprenorfin.

Send inn spørsmål

Personlig kodeord Finn tilbake til ditt spørsmål ved å lage et kodeord du senere kan søke med. NB! RUSinfo er en anonym tjeneste. Unngå å oppgi personopplysninger i ditt kodeord. Du får svar så fort som mulig, innen en uke.
NB! Dersom ditt spørsmål gjelder vanlig bruk av medisiner, må vi dessverre be deg ta opp dette med lege eller annet helsepersonell. Det blir en type rådgivning vi ikke kan gi.

Send inn spørsmål

Personlig kodeord Finn tilbake til ditt spørsmål ved å lage et kodeord du senere kan søke med. NB! RUSinfo er en anonym tjeneste. Unngå å oppgi personopplysninger i ditt kodeord. Du får svar så fort som mulig, innen en uke.
NB! Dersom ditt spørsmål gjelder vanlig bruk av medisiner, må vi dessverre be deg ta opp dette med lege eller annet helsepersonell. Det blir en type rådgivning vi ikke kan gi.

fant du ikke det du lette etter?

Personlig kodeord Finn tilbake til ditt spørsmål ved å lage et kodeord du senere kan søke med. NB! RUSinfo er en anonym tjeneste. Unngå å oppgi personopplysninger i ditt kodeord. Du får svar så fort som mulig, innen en uke.
NB! Dersom ditt spørsmål gjelder vanlig bruk av medisiner, må vi dessverre be deg ta opp dette med lege eller annet helsepersonell. Det blir en type rådgivning vi ikke kan gi.

Velkommen til RUSinfo!

HAP-app: Vi jobber med full oppgradering av appen og antar at den skal være klar fra januar 2023!