Svimte av etter å ha røyket hasj, er dette overdose?

Hei! Jeg røyket hasj for to dager siden, ca 0,7 gram av brunt og grønt, dette var sterke greier. Etterhvert som jeg var høy, var verden noe annet az, husker også at vi gikk ned en trapp, så svimte jeg av. Er dette overdose av hasj eller hva skjedde?

kvinne/jente |
viken

  Rusinfo svarer:

Det er ikke overraskende at du fikk en kraftig reaksjon – 0,7 g er jo egentlig ganske mye, særlig dersom cannabisen var sterk (høyt THC-innhold).

Det at du svimte av, kan nok kalles et symptom på overdose, ja. Særlig om man forstår «overdose» som kraftige bivirkninger som følge av et (for) høyt inntak. Det er riktignok ganske vanlig å bli trøtt og duppe av når du er påvirket av cannabis, uten at dette nødvendigvis kan kalles en overdose – men om det var sånn at du besvimte i en setting hvor det er unaturlig å legge seg for å sove, blir nok saken annerledes.

Besvimelse er ikke egentlig veldig vanlig som følge av cannabisbruk. Om dette kan ha sammenheng med eventuelle andre forhold ved din generelle helsetilstand skal vi ikke spekulere i, men om dette skulle vise seg å bli et problem for deg kan du vurdere en prat med legen for en vurdering. Uansett vil vi oppfordre deg til å være forsiktig med cannabis fremover, særlig i store mengder.

Send inn spørsmål

Personlig kodeord Finn tilbake til ditt spørsmål ved å lage et kodeord du senere kan søke med. NB! RUSinfo er en anonym tjeneste. Unngå å oppgi personopplysninger i ditt kodeord. Du får svar så fort som mulig, innen en uke.
NB! Dersom ditt spørsmål gjelder vanlig bruk av medisiner, må vi dessverre be deg ta opp dette med lege eller annet helsepersonell. Det blir en type rådgivning vi ikke kan gi.

Send inn spørsmål

Personlig kodeord Finn tilbake til ditt spørsmål ved å lage et kodeord du senere kan søke med. NB! RUSinfo er en anonym tjeneste. Unngå å oppgi personopplysninger i ditt kodeord. Du får svar så fort som mulig, innen en uke.
NB! Dersom ditt spørsmål gjelder vanlig bruk av medisiner, må vi dessverre be deg ta opp dette med lege eller annet helsepersonell. Det blir en type rådgivning vi ikke kan gi.

fant du ikke det du lette etter?

Personlig kodeord Finn tilbake til ditt spørsmål ved å lage et kodeord du senere kan søke med. NB! RUSinfo er en anonym tjeneste. Unngå å oppgi personopplysninger i ditt kodeord. Du får svar så fort som mulig, innen en uke.
NB! Dersom ditt spørsmål gjelder vanlig bruk av medisiner, må vi dessverre be deg ta opp dette med lege eller annet helsepersonell. Det blir en type rådgivning vi ikke kan gi.

Velkommen til RUSinfo!

HAP-app: Det har vist seg at appen trenger full oppgradering for å virke som den skal i iOS. Vi har funnet et firma som vil jobbe med oppgraderingen, men det kan ta litt tid og vi beklager til alle som savner appen.