Blodsprengt øye etter amfetamin – er det en sammenheng?

Tok amfetamin tre dager på rad. Jeg har lagt merke til at det ene øyet mitt er blodsprengt konstant. Er det en sammenheng?

kvinne/jente |
25 år |
nordland

  Rusinfo svarer:

Ja, det kan være en sammenheng. Røde øyne er en ganske vanlig bivirkning av amfetamin, og vil noen ganger også oppstå som en indirekte konsekvens av amfetaminbruk, da man gjerne sover mindre/dårligere enn normalt.

Men – røde/blodsprengte øyne kan også forårsakes av helt andre ting. Dersom det ikke blir bedre etter at bruken opphører, anbefaler vi en sjekk hos lege eller øyelege.

Send inn spørsmål

Personlig kodeord Finn tilbake til ditt spørsmål ved å lage et kodeord du senere kan søke med. NB! RUSinfo er en anonym tjeneste. Unngå å oppgi personopplysninger i ditt kodeord. Du får svar så fort som mulig, innen en uke.

Send inn spørsmål

Personlig kodeord Finn tilbake til ditt spørsmål ved å lage et kodeord du senere kan søke med. NB! RUSinfo er en anonym tjeneste. Unngå å oppgi personopplysninger i ditt kodeord. Du får svar så fort som mulig, innen en uke.

fant du ikke det du lette etter?

Personlig kodeord Finn tilbake til ditt spørsmål ved å lage et kodeord du senere kan søke med. NB! RUSinfo er en anonym tjeneste. Unngå å oppgi personopplysninger i ditt kodeord. Du får svar så fort som mulig, innen en uke.

Velkommen til RUSinfo!

HAP-app: Det har vist seg at appen trenger full oppgradering for å virke som den skal i iOS. Vi har funnet et firma som vil jobbe med oppgraderingen, men det kan ta litt tid og vi beklager til alle som savner appen