Kompis med reaksjon på armen etter sprøytestikk

Hei. Har en kompis som har satt mange sprøytestikk på samme plassen med amfetamin. Stedet har blitt blå lilla og det forgrener seg til kuler som er vonde. Han har stukket på samme plass mange ganger. Han er sliten,utmattet, forvirret osv. hva bør vedkommende gjøre?

mann/gutt |
50 år |
viken

  Rusinfo svarer:

Her høres det ut som at vennen din helt klart bør få dette sjekket opp av helsepersonell, som kan gjøre en kvalifisert vurdering og eventuelt anbefale videre handlingsforløp. Dette kan f.eks. være legevakt, fastlege eller feltpleien i hans hjemkommune (dersom den aktuelle kommunen tilbyr dette).

Send inn spørsmål

Personlig kodeord Finn tilbake til ditt spørsmål ved å lage et kodeord du senere kan søke med. NB! RUSinfo er en anonym tjeneste. Unngå å oppgi personopplysninger i ditt kodeord. Du får svar så fort som mulig, innen en uke.
NB! Dersom ditt spørsmål gjelder vanlig bruk av medisiner, må vi dessverre be deg ta opp dette med lege eller annet helsepersonell. Det blir en type rådgivning vi ikke kan gi.

Send inn spørsmål

Personlig kodeord Finn tilbake til ditt spørsmål ved å lage et kodeord du senere kan søke med. NB! RUSinfo er en anonym tjeneste. Unngå å oppgi personopplysninger i ditt kodeord. Du får svar så fort som mulig, innen en uke.
NB! Dersom ditt spørsmål gjelder vanlig bruk av medisiner, må vi dessverre be deg ta opp dette med lege eller annet helsepersonell. Det blir en type rådgivning vi ikke kan gi.

fant du ikke det du lette etter?

Personlig kodeord Finn tilbake til ditt spørsmål ved å lage et kodeord du senere kan søke med. NB! RUSinfo er en anonym tjeneste. Unngå å oppgi personopplysninger i ditt kodeord. Du får svar så fort som mulig, innen en uke.
NB! Dersom ditt spørsmål gjelder vanlig bruk av medisiner, må vi dessverre be deg ta opp dette med lege eller annet helsepersonell. Det blir en type rådgivning vi ikke kan gi.

Velkommen til RUSinfo!

HAP-app: Vi jobber med full oppgradering av appen og antar at den skal være klar fra januar 2023!