Jeg gikk på cipralex i 5 år, trappet ned, men tydeligvis for fort, dette er nå 2mnd siden og det er fortsatt helvette! Svimmel, kvalm, intense høye lyder i hode, (ikke tinitus) lyden er som statiskk lyd på gamle tv’er, den er så utrolig høy og vekker meg om natten, har også fått panikk for alt mulig, tørr ikke drikke brus, ta smertestillende eller vitaminer, (jeg har hatt kronisk migrene i flere år, så smertestillende hjelper jo mot det) jeg har aldri hqtt nøtte allergi men får panikk hvis jeg prøver å spise noen. Hvor lenge kommer dette til å vare? Fleste steder står 1-2uker, men nå har det gått 2mnd!

Kvinne, 27 år fra Buskerud


RUStelefonen svarer:

Når det gjelder spørsmål om vanlig bruk av medisiner (samt nedtrapping av disse), må du dessverre ta opp dette med legen som skriver dem ut. Vi er ikke helsepersonell, og kan ikke denne typen spørsmål. Generelt kan vi likevel si at dette høres i overkant langvarig ut – kanskje skyldes det du opplever andre årsaker, helt eller delvis? Uansett bør du altså ta opp dette med legen din, for råd og veiledning tilpasset deg og din situasjon.