Tatt for mye Divisun

Dette svaret er mer enn ett år gammelt. Endringer i lov- og regelverk kan ha skjedd siden publisering.

Har tatt en overdose på 80 000 El divisun, kan jeg dø av forgiftning?

Kvinne, 16 år fra Vest-Agder


RUStelefonen svarer:

Vitaminer er utenfor vårt kompetanseområde, men i følge Felleskatalogen må du ringe legevakta eller Giftinformasjonen (tlf. 22 59 13 00) hvis du har fått i deg mer enn anbefalt dose.

Vi vet ikke hvorfor du har tatt så mye, men hvis du har det vanskelig håper vi du kan snakke med noen om hvordan du har det. Hvis du ikke har noen rundt deg det føles greit å snakke med kan du ringe eller chatte med Kors på Halsen.

Var du fornøyd med svaret? Gi oss tilbakemelding her!

Send inn spørsmål

Personlig kodeord Finn tilbake til ditt spørsmål ved å lage et kodeord du senere kan søke med. Du får svar så fort som mulig, innen en uke.
NB! RUSinfo er en anonym tjeneste. Unngå å oppgi personopplysninger i ditt kodeord.  

Send inn spørsmål

Personlig kodeord Finn tilbake til ditt spørsmål ved å lage et kodeord du senere kan søke med. Du får svar så fort som mulig, innen en uke.
NB! RUSinfo er en anonym tjeneste. Unngå å oppgi personopplysninger i ditt kodeord.  

fant du ikke det du lette etter?

Personlig kodeord Finn tilbake til ditt spørsmål ved å lage et kodeord du senere kan søke med. Du får svar så fort som mulig, innen en uke.
NB! RUSinfo er en anonym tjeneste. Unngå å oppgi personopplysninger i ditt kodeord.