MDMA og stoffskifte

Dette svaret er mer enn ett år gammelt. Endringer i lov- og regelverk kan ha skjedd siden publisering.

Hei,
Vet dere om det medfører økt risiko å ta mdma når man er medisinert for lavt stoffskifte. Går på stoffskiftemedisinen Armour thyroid. Har stoffskifteverdier innenfor grenseverdiene.

Mann, 32 år fra Østfold


RUStelefonen svarer:

Vi er ikke så godt kjent med legemiddelet Armour Thyroid da det ikke er et registrert legemiddel i Norge, men NHI( Norsk Helseinformatikk) skriver at legemiddelet kan gi bivirkninger som hjertet – flimmer og rytmeproblem, hjertesvikt og brystsmerter. Det kan også gi angst.

Med tanke på at MDMA også kan gi økt risiko for hjerteproblemer og angst vil vi derfor anbefale deg å være forsiktig med denne kombinasjonen.

Var du fornøyd med svaret? Gi oss tilbakemelding her!

Send inn spørsmål

Personlig kodeord Finn tilbake til ditt spørsmål ved å lage et kodeord du senere kan søke med. NB! RUSinfo er en anonym tjeneste. Unngå å oppgi personopplysninger i ditt kodeord. Du får svar så fort som mulig, innen en uke.
NB! Dersom ditt spørsmål gjelder vanlig bruk av medisiner, må vi dessverre be deg ta opp dette med lege eller annet helsepersonell. Det blir en type rådgivning vi ikke kan gi.

Send inn spørsmål

Personlig kodeord Finn tilbake til ditt spørsmål ved å lage et kodeord du senere kan søke med. NB! RUSinfo er en anonym tjeneste. Unngå å oppgi personopplysninger i ditt kodeord. Du får svar så fort som mulig, innen en uke.
NB! Dersom ditt spørsmål gjelder vanlig bruk av medisiner, må vi dessverre be deg ta opp dette med lege eller annet helsepersonell. Det blir en type rådgivning vi ikke kan gi.

fant du ikke det du lette etter?

Personlig kodeord Finn tilbake til ditt spørsmål ved å lage et kodeord du senere kan søke med. NB! RUSinfo er en anonym tjeneste. Unngå å oppgi personopplysninger i ditt kodeord. Du får svar så fort som mulig, innen en uke.
NB! Dersom ditt spørsmål gjelder vanlig bruk av medisiner, må vi dessverre be deg ta opp dette med lege eller annet helsepersonell. Det blir en type rådgivning vi ikke kan gi.