Anonym spørreundersøkelse

Svar på spørsmål om din rusmiddelbruk, og bli med på å forme fremtidens rusmiddelpolitikk!

Anonym undersøkelse

Svar på spørsmål om din rusmiddelbruk, og bli med på å forme fremtidens rusmiddelpolitikk!

Utslett ved bruk av Paralgin Forte?

Dette svaret er mer enn ett år gammelt. Endringer i lov- og regelverk kan ha skjedd siden publisering.

Har fått ParalginForte etter kneoperasjon ,1-2 tbl. Inntil 3-4 g. daglig. Nå har jeg fått utslett i ansiktet , kan det være reaksjon etter bruk av tablettene

Kvinne, 78 år fra Oslo


RUStelefonen svarer:

Vi er ikke medisinsk helsepersonell så vi kan ikke si med sikkerhet at utslettet ditt skyldes bruk av Paralgin Forte. Under bivirkninger for medikamentet står det i Felleskatalogen at det kan gi allergisk hudreaksjon og utslett, men at det er sjeldent. Men, det står også at det har blitt rapportert om svært sjeldne tilfeller av alvorlige hudreaksjoner. Det beste er kanskje derfor at du kontakter fastlege eller legevakt og får det undersøkt.

Var du fornøyd med svaret? Gi oss tilbakemelding her!

Send inn spørsmål

Personlig kodeord Finn tilbake til ditt spørsmål ved å lage et kodeord du senere kan søke med. Du får svar så fort som mulig, innen en uke.
NB! RUSinfo er en anonym tjeneste. Unngå å oppgi personopplysninger i ditt kodeord.  

Send inn spørsmål

Personlig kodeord Finn tilbake til ditt spørsmål ved å lage et kodeord du senere kan søke med. Du får svar så fort som mulig, innen en uke.
NB! RUSinfo er en anonym tjeneste. Unngå å oppgi personopplysninger i ditt kodeord.  

fant du ikke det du lette etter?

Personlig kodeord Finn tilbake til ditt spørsmål ved å lage et kodeord du senere kan søke med. Du får svar så fort som mulig, innen en uke.
NB! RUSinfo er en anonym tjeneste. Unngå å oppgi personopplysninger i ditt kodeord.