Regnes drikke med over 80% alkohol som narkotika?

Regnes drikke med over 80% alkohol som narkotika?

Mann, 12 år fra Akershus


RUStelefonen svarer:

Nei, alkoholvarer, selv de sterke, klassifiseres ikke som narkotika i Norge. Men dette er likevel forbudt i henhold til Alkoholloven, som forbyr salg, skjenking, omsetning, produksjon og innførsel av drikkevarer som inneholder mer enn 60 % alkohol (se § 1-3 og 8-13). Det kan riktignok gjøres enkelte unntak i spesielle tilfeller.

fant du ikke det du lette etter?

I vår spørsmål- og svartjeneste har vi besvart mange tusen spørsmål fra våre brukere. 
 
Sender du inn et spørsmål, så kan du regne med at det blir besvart i løpet av kort tid på hverdager
 
Hverdager 
11:00 – 14:30
 
15:00 – 18:00
 
Lørdag og søndag

STENGT

Åpningstidene kan avvike i ferier og på helligdager.
 
Hverdager 
11:00 – 14:30
 
15:00 – 18:00
 
Lørdag og søndag  
STENGT
 
Åpningstidene kan avvike i ferier og på helligdager.
 
Telefon: 915 08 588


Spør oss


Chat
(Stengt) 


Telefon
(Stengt)


Spør oss


Chat
(Stengt) 


Telefon
(Stengt)

Velkommen til RUSinfo!

HAP-app: Det har vist seg at appen trenger full oppgradering for å virke som den skal i iOS. Vi har funnet et firma som vil jobbe med oppgraderingen, men det kan ta litt tid og vi beklager til alle som savner appen!