Hei, bruker en god del amfetamin, noe eg har merket er når eg bruker d har eg veldig tørr hud akkurat samme sted på begge beina. verste er under storetåene. har ubeskrivelig vondt bare av å komme litt borti tåen. tynne kutt som gjør usedvanlig vondt. hva kan dette vere egentlig, får jo problemer med å gå. hva skal eg gjøre??? noen tips???

Mann, 31 år fra Hordaland


RUStelefonen svarer:

Denne typen bivirkninger er ikke uvanlige ved amfetaminbruk. Det er viktig å få i seg mye væske og forøvrig bruke en fet krem der det er tørr hud. Når det gjelder smertene, er det noe en lege bør se på/undersøke for å gi et fornuftig svar på.

Utover dette, er nok den beste metoden for å bli bedre både enkel og kanskje vanskelig: Å bruke mindre/ikke bruke amfetamin.