Vondt i hodet etter amfetaminbruk – er det normalt?

Dette svaret er mer enn ett år gammelt. Endringer i lov- og regelverk kan ha skjedd siden publisering.

Aldri prøvd noe annet en hasj når jeg var 15-16. men etter en del press etter hvordan man bør se ut. så har jeg prøvd amfetamin. plages med migrene fra før,2-3 ganger i mnd. men etter jeg har prøvd amfetamin en mnd og nå sluttet for jeg fant ut det ikke var riktig måte og gjøre ting på. har jeg hatt ekstremt vondt i hodet en hel uke. brukte det vær dag ofte i en mnd. nå 1,5 uke uten noe. er 165cm høy å 68 kg. ville bare ned 4-5 kg. men er det normalt å ha så vondt i hodet?

Kvinne, 28 år fra Hordaland


RUStelefonen svarer:

Det er bra du fant ut at det ikke er lurt å slanke seg med illegale rusmidler som amfetamin. Det hender folk opplever hodepine under amfetaminbruk, som kan skyldes urent stoff eller overdosering. Du skriver at du har hatt vedvarende hodepine i en hel uke etterpå. Din bekymring er forståelig. Vi kan dessverre ikke vite hva hodepinen kommer av. Du bør oppsøke lege eller legevakt snarest mulig for å finne ut hva hodepinen kommer av. Og du bør selvfølgelig ikke ta mer amfetamin, spesielt med tanke på migrenen din. God bedring!

Var du fornøyd med svaret? Gi oss tilbakemelding her!

Send inn spørsmål

Personlig kodeord Finn tilbake til ditt spørsmål ved å lage et kodeord du senere kan søke med. Du får svar så fort som mulig, innen en uke.
NB! RUSinfo er en anonym tjeneste. Unngå å oppgi personopplysninger i ditt kodeord.  

Send inn spørsmål

Personlig kodeord Finn tilbake til ditt spørsmål ved å lage et kodeord du senere kan søke med. Du får svar så fort som mulig, innen en uke.
NB! RUSinfo er en anonym tjeneste. Unngå å oppgi personopplysninger i ditt kodeord.  

fant du ikke det du lette etter?

Personlig kodeord Finn tilbake til ditt spørsmål ved å lage et kodeord du senere kan søke med. Du får svar så fort som mulig, innen en uke.
NB! RUSinfo er en anonym tjeneste. Unngå å oppgi personopplysninger i ditt kodeord.