Sobril

Dette svaret er mer enn ett år gammelt. Endringer i lov- og regelverk kan ha skjedd siden publisering.

Hei er i gang med nedtrapping på Sobril. Har brukt 10 mg daglig i ca ett år. Er gått ned til 5 mg nå. Merket ingen abstinenser de 2 første ukene, men i 3 uke merket jeg at jeg fikk smerter i muskelaturen. Er det vanlig?

Mann, 62 år fra


RUStelefonen svarer:

Ja, det er ganske vanlig at abstinensreaksjoner inntreffer først en stund etter at man har påbegynt nedtrapping. Dette er delvis fordi oksazepam (virkestoffet i Sobril) bruker forholdsvis lang tid på å gå ut av kroppen, noe som betyr at kroppen ikke nødvendigvis vil «merke» en reduksjon i dosering før det har gått et visst tidsrom. Muskelsmerter er for øvrig en vanlig abstinensreaksjon etter nedtrapping på denne typen legemidler.

Var du fornøyd med svaret? Gi oss tilbakemelding her!

Send inn spørsmål

Personlig kodeord Finn tilbake til ditt spørsmål ved å lage et kodeord du senere kan søke med. Du får svar så fort som mulig, innen en uke.
NB! RUSinfo er en anonym tjeneste. Unngå å oppgi personopplysninger i ditt kodeord.  

Send inn spørsmål

Personlig kodeord Finn tilbake til ditt spørsmål ved å lage et kodeord du senere kan søke med. Du får svar så fort som mulig, innen en uke.
NB! RUSinfo er en anonym tjeneste. Unngå å oppgi personopplysninger i ditt kodeord.  

fant du ikke det du lette etter?

Personlig kodeord Finn tilbake til ditt spørsmål ved å lage et kodeord du senere kan søke med. Du får svar så fort som mulig, innen en uke.
NB! RUSinfo er en anonym tjeneste. Unngå å oppgi personopplysninger i ditt kodeord.  

Velkommen til RUSinfo

Tjenesten er stengt fredag 17. mai og hele pinsen.

 

Vi åpner igjen tirsdag 21. mai kl 11.