Anonym spørreundersøkelse

Svar på spørsmål om din rusmiddelbruk, og bli med på å forme fremtidens rusmiddelpolitikk!

Anonym undersøkelse

Svar på spørsmål om din rusmiddelbruk, og bli med på å forme fremtidens rusmiddelpolitikk!

Stemmeproblemer ved amfetaminbruk

Dette svaret er mer enn ett år gammelt. Endringer i lov- og regelverk kan ha skjedd siden publisering.

Kan man miste stemmen av å ta amfetamin noen ganger…har ikke vondt eller noe i halsen,men har mistet stemmen ca.4 timer etter at jeg tok amfetamin..klarer å viske litt…

Mann, 39 år fra Hedmark


RUStelefonen svarer:

Det er ikke en vanlig konsekvens av amfetaminbruk. Det kan være at stemmebåndet ditt/halsen har blitt irritert om du har tatt ameftaminen oralt eller gjennom nesen. Det kan også tenkes at det er en psykisk reaksjon/forestilling som følge av amfetaminets virkning. Eller kanskje ble  du veldig energisk under rusen og pratet såpass mye/brukte stemmen feil slik at stemmebåndet ditt har blitt slitent. Eller røyket du veldig mye sigaretter under rusen?

Dette er forøvrig bare antagelser, vi kan ikke vite årsaken. Om det fortsetter og du ikke blir frisk i stemmen din, bør du oppsøke lege/øre-nese-hals-spesialist.

Var du fornøyd med svaret? Gi oss tilbakemelding her!

Send inn spørsmål

Personlig kodeord Finn tilbake til ditt spørsmål ved å lage et kodeord du senere kan søke med. Du får svar så fort som mulig, innen en uke.
NB! RUSinfo er en anonym tjeneste. Unngå å oppgi personopplysninger i ditt kodeord.  

Send inn spørsmål

Personlig kodeord Finn tilbake til ditt spørsmål ved å lage et kodeord du senere kan søke med. Du får svar så fort som mulig, innen en uke.
NB! RUSinfo er en anonym tjeneste. Unngå å oppgi personopplysninger i ditt kodeord.  

fant du ikke det du lette etter?

Personlig kodeord Finn tilbake til ditt spørsmål ved å lage et kodeord du senere kan søke med. Du får svar så fort som mulig, innen en uke.
NB! RUSinfo er en anonym tjeneste. Unngå å oppgi personopplysninger i ditt kodeord.