Anonym spørreundersøkelse

Svar på spørsmål om din rusmiddelbruk, og bli med på å forme fremtidens rusmiddelpolitikk!

Anonym undersøkelse

Svar på spørsmål om din rusmiddelbruk, og bli med på å forme fremtidens rusmiddelpolitikk!

Gulsott av rusbruk?

Dette svaret er mer enn ett år gammelt. Endringer i lov- og regelverk kan ha skjedd siden publisering.

i forbindelse med en mix av rusmidlene mdma, ghb og amfetamin som jeg tok for noen dager siden har jeg lagt merke til at jeg har fått noen lysegule flekker på øyet. Antar at de rusmidlene kan påvirke leveren noe? er dette noe jeg burde gå til lege med?
Ble innlagt i denne sammenhengen, men akkurat dette sjekket dem ikke.

Kvinne, 19 år fra Sør-Trøndelag


RUStelefonen svarer:

Dette er et medisinsk spørsmål og vi anbefaler deg å snakke med legen din om dette. Om disse flekkene kom kort tid etter inntaket, kan det ha sammenheng. Tilstanden du beskriver med gule flekker er vanlig at oppstår med alderen, men siden du er ung, er det grunn til å være varsom her. Men dette er altså noe du må ta opp med legen din om det ikke forsvinner i løpet av kort tid.

Var du fornøyd med svaret? Gi oss tilbakemelding her!

Send inn spørsmål

Personlig kodeord Finn tilbake til ditt spørsmål ved å lage et kodeord du senere kan søke med. Du får svar så fort som mulig, innen en uke.
NB! RUSinfo er en anonym tjeneste. Unngå å oppgi personopplysninger i ditt kodeord.  

Send inn spørsmål

Personlig kodeord Finn tilbake til ditt spørsmål ved å lage et kodeord du senere kan søke med. Du får svar så fort som mulig, innen en uke.
NB! RUSinfo er en anonym tjeneste. Unngå å oppgi personopplysninger i ditt kodeord.  

fant du ikke det du lette etter?

Personlig kodeord Finn tilbake til ditt spørsmål ved å lage et kodeord du senere kan søke med. Du får svar så fort som mulig, innen en uke.
NB! RUSinfo er en anonym tjeneste. Unngå å oppgi personopplysninger i ditt kodeord.