Hjemme hos kjæresten min oppdaget jeg flere avbrukne filter fra filtersigaretter og filtersigaretter der noe av tobakken var tatt ut. Og han hverken røyker eller snuser til vanlig! Hvis det var hasj ville han vel brukt rulletobakk?
Kvinne, 21 år
Vi kan ikke gi deg et fasitsvar på hva sigarettene er brukt til – og heller ikke hvem som ev. har brukt noe. Det vi kan si helt sikkert, er at det er vanlig med slike rester etter «mekking» av hasj og marihuana. Det er like vanlig å bruke filtersigaretter som rulletobakk.
Hvis sigarettene er brukt til et «rusformål» er de høyst sannsynlig brukt til å blande ut hasj/marihuana med. Hvis du vil prate om dette med noen, kontakt oss gjerne på telefon 08588 eller chat (hverdager klokka 14-17).