Kjøpe paralagin forte og førerkort

Dette svaret er mer enn ett år gammelt. Endringer i lov- og regelverk kan ha skjedd siden publisering.

Hei ! Hva skjer dersom en kjøper paralagin forte, en 20 stk. Får en bot eller mister en førerkortet selv om en ikke har kjørt bil i det hele tatt ?

Mann, 50 år fra Oslo

 

 

Paralgin forte er et reseptbelagt legemiddel. Hvis det brukes etter avtale med lege, og etter dennes henvisning skal det normalt sett være greit å beholde førerkort dersom medisinen ikke skal brukes regelmessig over lang tid. Dette er noe du kan snakke med legen din om. 
Å kjøpe Paralgin forte med resept på apotek bøtelegges ikke, men hvis du kjører bil i påvirket tistand kan dette straffes i henhold til gjeldende lovverk.

Dersom du kjøper Paralgin forte illegalt er dette i strid med legemiddellovens kapittel 8, §24 og kan gi straffereaksjoner, da først og fremt i form av forelegg ved besittelse av mindre mengder.

Var du fornøyd med svaret? Gi oss tilbakemelding her!

Send inn spørsmål

Personlig kodeord Finn tilbake til ditt spørsmål ved å lage et kodeord du senere kan søke med. NB! RUSinfo er en anonym tjeneste. Unngå å oppgi personopplysninger i ditt kodeord. Du får svar så fort som mulig, innen en uke.
NB! Dersom ditt spørsmål gjelder vanlig bruk av medisiner, må vi dessverre be deg ta opp dette med lege eller annet helsepersonell. Det blir en type rådgivning vi ikke kan gi.

Send inn spørsmål

Personlig kodeord Finn tilbake til ditt spørsmål ved å lage et kodeord du senere kan søke med. NB! RUSinfo er en anonym tjeneste. Unngå å oppgi personopplysninger i ditt kodeord. Du får svar så fort som mulig, innen en uke.
NB! Dersom ditt spørsmål gjelder vanlig bruk av medisiner, må vi dessverre be deg ta opp dette med lege eller annet helsepersonell. Det blir en type rådgivning vi ikke kan gi.

fant du ikke det du lette etter?

Personlig kodeord Finn tilbake til ditt spørsmål ved å lage et kodeord du senere kan søke med. NB! RUSinfo er en anonym tjeneste. Unngå å oppgi personopplysninger i ditt kodeord. Du får svar så fort som mulig, innen en uke.
NB! Dersom ditt spørsmål gjelder vanlig bruk av medisiner, må vi dessverre be deg ta opp dette med lege eller annet helsepersonell. Det blir en type rådgivning vi ikke kan gi.