Heroin

Dette svaret er mer enn ett år gammelt. Endringer i lov- og regelverk kan ha skjedd siden publisering.

er dt noen kjenne tegn til at man har tatt for mye heroin og er nær overdose..?? er dt noe man kan gjøre for og motvirke heroinet vis man tar for mye og er alene ?

Mann, 22 år fra

Symptomene på heroinoverdose mange og varierte, men de mest åpenbare er koma, åndedrettsstans eller død.

Noen av tegnene på herionoverdose er tilnærmet umulig å skille fra de fysiske effektene som finner sted når en bruker er midt i en heroinrus. Dette kan dreie seg om blålig farge på lepper, hud og negler, svak puls og veldig lavt blodtrykk, og pust som går grunt og sakte. På grunn av dette kan det være vanskelig å avgjøre når en heroinrus går over til å bli en heroinoverdose.

Dersom du har mistanke om at du har fått i deg for mye heroin, er det viktig at du prøver å holde deg i bevegelse slik at du ikke mister bevisstheten. Oppsøk mennesker/offentlige steder slik at hjelp er tilgjengelig, eller ring 113 dersom du er i stand til det.

 

Var du fornøyd med svaret? Gi oss tilbakemelding her!

Send inn spørsmål

Personlig kodeord Finn tilbake til ditt spørsmål ved å lage et kodeord du senere kan søke med. Du får svar så fort som mulig, innen en uke.
NB! RUSinfo er en anonym tjeneste. Unngå å oppgi personopplysninger i ditt kodeord.  

Send inn spørsmål

Personlig kodeord Finn tilbake til ditt spørsmål ved å lage et kodeord du senere kan søke med. Du får svar så fort som mulig, innen en uke.
NB! RUSinfo er en anonym tjeneste. Unngå å oppgi personopplysninger i ditt kodeord.  

fant du ikke det du lette etter?

Personlig kodeord Finn tilbake til ditt spørsmål ved å lage et kodeord du senere kan søke med. Du får svar så fort som mulig, innen en uke.
NB! RUSinfo er en anonym tjeneste. Unngå å oppgi personopplysninger i ditt kodeord.  

Velkommen til RUSinfo

Tjenesten er stengt fredag 17. mai og hele pinsen.

 

Vi åpner igjen tirsdag 21. mai kl 11.