Anonym spørreundersøkelse

Svar på spørsmål om din rusmiddelbruk, og bli med på å forme fremtidens rusmiddelpolitikk!

Anonym undersøkelse

Svar på spørsmål om din rusmiddelbruk, og bli med på å forme fremtidens rusmiddelpolitikk!

Ei veninna av meg skyte amf. og mister følelsen i armen

Dette svaret er mer enn ett år gammelt. Endringer i lov- og regelverk kan ha skjedd siden publisering.

rustlf-logo 75x67Hei. Ei veninna av meg skyte amf. og når ho gjør det så mister ho følelsen i deler av armen mange dager etterpå. avogtil de 2 siste fingrene og oppover , og andre ganger andre steder på armen. akkuratt som om armen på det området har sovnet.. hva er det ? er det farlig?
Kvinne, 19 år fra Akershus

Injisering av amfetamin, eller andre rusmidler, gjør at en kan få mikroorganismer og urene stoffer inn i kroppen. Dette kan føre til infeksjoner, og i noen grad også til nummenhet og at en mister følelsen i armen(e). En annen årsak kan være at venninna di bommer på åren(e) /ikke treffer helt med sprøytene.

Det vi anbefaler er å snakke med Feltpleien eller med en lege om dette. Du finner informasjon om Feltpleien her.

Var du fornøyd med svaret? Gi oss tilbakemelding her!

Send inn spørsmål

Personlig kodeord Finn tilbake til ditt spørsmål ved å lage et kodeord du senere kan søke med. Du får svar så fort som mulig, innen en uke.
NB! RUSinfo er en anonym tjeneste. Unngå å oppgi personopplysninger i ditt kodeord.  

Send inn spørsmål

Personlig kodeord Finn tilbake til ditt spørsmål ved å lage et kodeord du senere kan søke med. Du får svar så fort som mulig, innen en uke.
NB! RUSinfo er en anonym tjeneste. Unngå å oppgi personopplysninger i ditt kodeord.  

fant du ikke det du lette etter?

Personlig kodeord Finn tilbake til ditt spørsmål ved å lage et kodeord du senere kan søke med. Du får svar så fort som mulig, innen en uke.
NB! RUSinfo er en anonym tjeneste. Unngå å oppgi personopplysninger i ditt kodeord.