Sobril og amfetamin

Dette svaret er mer enn ett år gammelt. Endringer i lov- og regelverk kan ha skjedd siden publisering.

Hvis en har tatt amfetamin og det etter 5-6 timer oppleves som hjerterytmen og pulsen løper løpsk, kan en da stabilisere ved å feks. ta en sobril. eller vil det øke belastningen for kroppen?
Kvinne, 26 fra Hordaland

Sobril kan gi stabiliserende effekter, men vi kan ikke anbefale å ta det i denne sammenheng. Du er selv inne på at det er en ekstra belastning for kroppen å ta Sobril. Sobril og andre avhengighetsskapende medikamenter kan bli et problem for deg senere. Les mer om denne typen medikamenter.

Anbefaler deg å være sammen med andre, gjerne noen du kjenner godt og er trygg på. Forsøk å få i deg mat og drikke. Forsøk å få hvile. Symptomene er ubehagelige, men forbigående.

Var du fornøyd med svaret? Gi oss tilbakemelding her!

Send inn spørsmål

Personlig kodeord Finn tilbake til ditt spørsmål ved å lage et kodeord du senere kan søke med. NB! RUSinfo er en anonym tjeneste. Unngå å oppgi personopplysninger i ditt kodeord. Du får svar så fort som mulig, innen en uke.
NB! Dersom ditt spørsmål gjelder vanlig bruk av medisiner, må vi dessverre be deg ta opp dette med lege eller annet helsepersonell. Det blir en type rådgivning vi ikke kan gi.

Send inn spørsmål

Personlig kodeord Finn tilbake til ditt spørsmål ved å lage et kodeord du senere kan søke med. NB! RUSinfo er en anonym tjeneste. Unngå å oppgi personopplysninger i ditt kodeord. Du får svar så fort som mulig, innen en uke.
NB! Dersom ditt spørsmål gjelder vanlig bruk av medisiner, må vi dessverre be deg ta opp dette med lege eller annet helsepersonell. Det blir en type rådgivning vi ikke kan gi.

fant du ikke det du lette etter?

Personlig kodeord Finn tilbake til ditt spørsmål ved å lage et kodeord du senere kan søke med. NB! RUSinfo er en anonym tjeneste. Unngå å oppgi personopplysninger i ditt kodeord. Du får svar så fort som mulig, innen en uke.
NB! Dersom ditt spørsmål gjelder vanlig bruk av medisiner, må vi dessverre be deg ta opp dette med lege eller annet helsepersonell. Det blir en type rådgivning vi ikke kan gi.